Justice


نه عادلانه نه زیبا بود جهان پیش از آنکه ما به صحنه برآییم.به عدل دست نایافته اندیشیدیم و زیبایی در وجود آمد. شاملو


آرشیو وبلاگ
تماس با نویسنده


لینک دوستان
What is the freehug?
CINEMAAZAD
بی خوابی
جایی برای پاهای دراز من
دلبستگی
يادداشت آزاد
روسپيگری
مسيح علي نژاد
پیامبری از رمادی
سخنان ناگفته من
له کده
روانپريش
اتاق تمام فلزی
ويارهای پسری آبستن
بازی آخر
يه امردادی از آفتاب
غم خاطره
همه سخت گيری های من
A Small Good Thing
ليمو بانو
دروغ
یادداشت های یک حشره
وغ وغ ساهاب
مکتوب
کام تلخ
تازه وارد قدیمی
خورشید بانو
آن شیخ راست کرده
قصه های عامه پسند
stripped off
logs
تغییر برای برابری
نیما دهقانی
مینیمال های من
قاووت
Enough is not Enough
DESERTER
پشم الدین
Ranitidine
دیفال مستراح
وصله ی ناجور
خود خودم
دومینو
ِDead Man
F.u.c.k.ing Wasted
کدئین
مملکته داریم؟
کوتلاس
آک
پریود مغزی
من اگه خدا بودم

آرشیو
فروردین ۸٩
اسفند ۸۸
دی ۸۸
آذر ۸۸
آبان ۸۸
مهر ۸۸
شهریور ۸۸
امرداد ۸۸
تیر ۸۸
خرداد ۸۸
اردیبهشت ۸۸
فروردین ۸۸
اسفند ۸٧
بهمن ۸٧
دی ۸٧
آذر ۸٧
آبان ۸٧
مهر ۸٧
شهریور ۸٧
تیر ۸٧
خرداد ۸٧
اردیبهشت ۸٧
فروردین ۸٧
اسفند ۸٦
بهمن ۸٦
دی ۸٦
آذر ۸٦
آبان ۸٦
مهر ۸٦
شهریور ۸٦
امرداد ۸٦
تیر ۸٦
خرداد ۸٦


آمار و خروجی وبلاگ
  rss 2.0  لوگوی دوستان
وبلاگ فارسی

خزعولات

        TinyPic image

۱- می دونی مغز درد یا همون به اصطلاح خودمون گه گیجه حاد یعنی چی؟تا حالا داشتی؟ حتما داشتی

۲- نزدیک اول مهر که می شه قشنگ هوا یه بوی خاصی می ده.من که شدیدا از بوش استرس می گیرم. یاد خرید مدرسه و مانتو شلوار و هیجان اینکه با دوستت تو یه کلاس هستی یا نه. یه بوی عجیب با اون آهنگ هم شاگردی سلام... نمی دونم چرا ولی دلم نمی خواد دوران مدرسه تکرار بشه.

۳- چرا آدم تا یه سنی از تولدش خوشحال می شه و از اینکه می بینه یه سال بزرگتر شده حال می کنه ولی از یه سنی به بعد هر سال با رسیدن تولدش افسوس می خوره که یه سال دیگه گذشت؟ شاید علتش تو تفاوت کودکی و جوانی باشه ، همون تفاوت مدرسه و دانشگاه و تفاوت خیلی چیزای دیگه. گذشت روزهای شیرین عمرتو لمس می کنی و این تلخه.

4- نمی دونی چه حسیه وقتی یه پسر هم سن و سال خودت ازت می پرسه چقدر حقوق می گیری؟ و وقتی با یه حالت ناراضی بهش می گی انقدر ، بهت می گه: خوب برا یه خانوم خوبه دیگه. اونوقته که چشمات چهارتا می شه، می پرسی: چه ربطی به خانوم بودن داره؟ می گه: پس فکر کردی باید هم اندازه یه آقا حقوق بگیری؟!! دیگه اونجاس که می خوای بمیری.

پی نوشت: می دونم خیلی پرت و پلا نوشتم.  

...Mtch Point

                    TinyPic image

گفتم به تقلید از برخی چند از دوستان راجع به فیلمی که این اواخر دیدم چند خطی بنویسم!

اسم فیلم Match Point (به کارگردانی وودی آلن) بود. از اون دسته داستان های کلیشه ای ولی فوق العاده دقیق و روانشناسانه.زن و شوهر جوان و موفقی که مرد عاشق زن دیگه ای می شه، ولی به دلایلی نمی تونه از همسرش جدا بشه ، خودش یه جایی از فیلم می گه دوراهی عشق و شهوت. این روند ادامه پیدا می کنه تا آخر فیلم که یه مقدار غیر قابل پیش بینی و غافلگیر کننده س.

در طی فیلم نکات جالبی در کنار هم یا در تقابل با هم قرار می گیرن. مثلا در شرایطی که همسر مرد دلش می خواد باردار بشه و هر دو تحت برنامه پزشک و مداوا قرار گرفتن، معشوقه مرد باردار می شه و با وجود اصراری که مرد برای سقط بچه داره به شدت برای نگه داشتن بچه پافشاری می کنه.

اما نکته فیلم که اسم فیلم هم از اون گرفته شده بیان این مطلبه که وقتی هنگام بازی توپ به تور برخورد می کنه دو حالت پیش می یاد: یا از تور رد می شه و شما یک امتیاز بدست می یارین و یا رد نمی شه و می افته تو زمین خودتون. ولی اتفاقاتی که در انتهای فیلم می افته نشون می ده که حالت سومی هم هست که با اینکه توپ تو زمین شما افتاده ولی به نفع شما تموم می شه.این شاید همون چیزی باشه که ما عادت داریم باهاش دلمونو خوش کنیم و خودمونو آروم نگه داریم، وقتی شکست می خوریم یا حسابی داریم پشت هم بد می یاریم به خودمون می گیم کار خدا بی حکمت نیست حتما صلاحی توشه!

بی ربط: آدم ها وقتی دلشون برای هم تنگ می شه همدیگرو می بینن یا به هم تلفن می کنن. دل من خیلی کم پیش می یاد برای کسی تنگ بشه، ولی نمی دونم چرا وقتی هم که تنگ می شه با دیدن یا شنیدن صدای طرف حالم بدتر می شه.یعنی نه تنها آروم نمی شم بلکه می گم کاش ندیده بودمش.

...
شگفتا

هرچی قانون کثیف و احمقانه داریم نتیجه نگاه کثیفه. اگر نگاه کثیف نباشه هیچ وقت کاملترین حجاب چادر نمی شه(اونم از نوع ملیش). اگه نگاه کثیف نباشه هیچ وقت کارفرمای عوضی ما(رفیق جناب رئیس جمهور) به ذهنش نمی رسه که از مانتوی همکار من ایراد بگیره و بگه پول آژانستو می دم برو خونه مانتوی مشکی بپوش بیا!!آخه این آدم چرا نمی فهمه این حرف یعنی خانم ببخشید من نمی تونم چشمای کثیفمو کنترل کنم و شمارو دید نزنم بهم فشار می یاد.

قاضی مرتضوی تو برنامه کوله پشتی یه مصاحبه نمایش داد که مصاحبه از یه دختری که بهش تجاوز شده بود و پسر متجاوز انجام شده بود. نتیجه گیری این مصاحبه چیزی نبود جز اینکه پسره ده بار تکرار کرد: دختره مانتوی تنگ و شلوار کوتاه و آرایش غلیظ داشت منم برا همین تحریک شدم و بهش تجاوز کردم ، و ملت باید نتیجه می گرفتن که با این وصف پس طرح امنیت اجتماعی خیلی طرح کاردرست و خوبیه. یکی نیست بگه پس جناب قاضی اگه اینجوری باشه که تو اروپا مردم دیگه باید دائم در حال...

هفته پیش یکی از همکاران خانم من با سه نفر از همکاران آقا رفتن ماموریت. تو هتل به این خانم اتاق ندادن چون یه خانم تنها بود.همشون مجبور شدن برن اداره اماکن یه نامه بگیرن که به استناد اون نامه هتل به این خانم اتاق بده.چقدر توهین و تحقیر.

پی نوشت: می خواستم یه مدت از این حرف ها نزنم ولی نمی شه، نمی ذارن.

...