دیروز روز جهانی کودک بود

1- هر روز تو مسیر برگشت از سر کار به خونه از جلو یه پارک رد می شم.معمولا چند دقیقه ای می رم و تو محوطه بازی بچه ها می شینم و بازیشونو تماشا می کنم. هیچی قشنگ تر از لحظه ای نیست که یه بچه می ره یه بچه دیگه رو که دو سه سالی هم از خودش بزرگتره بغل می کنه و سعی می کنه قدشو بلند کنه تا بتونه بوسش کنه. ولی بچه بزرگتر خودشو پس می کشه، اونوقت اون بچه کوچیکتره که تعادلشم از دست داده زمین می خوره و بدون اینکه گریه کنه با تعجب به بچه بزرگتر خیره می شه و دور شدنشو تماشا می کنه.

چند روز پیش دو تا دختر 7-8 ساله مشغول بازی بودن،یکیشون از یه ارتفاعی پرید و به اون یکی گفت: نگاه کن، من اسپایدر منم! اون یکی دختره با شگفت زدگی گفت: مگه تو پسری؟ من باربیم!!

با خودم فکر کردم چی باعث شده که برا یکیشون اسپایدر من بودن ارزش شده و برا اون یکی باربی بودن.بعد با این فکر که اون دختر ممکنه نقش خودشو تا آخر عمر در حد یه باربی ببینه خیلی غمگین شدم.

2- سوال: ممکنه یه دختر به یه پسر ابراز علاقه کنه و با هم ازدواج کنن و تا آخرش مشکلی پیش نیاد؟؟(یاد آوری: دارم راجع به مملکت گل و بلبل خودمون حرف می زنم)

/ 40 نظر / 17 بازدید
نمایش نظرات قبلی
دانیال

در تفسیری که از این آیه در کتب علمای شیعه و سنی آمده به دو نام آزاد و بهار اشاره شده است... گویا منظور از بچه ها این بوده ...

شیدا

مهم اینه که دیدگاه یک دختر از زمان کودکی به جنسیت خودش،چه جوری شکل بگیره.وقتی من می گم برای دختری که نقش خودشو فقط باربی بودن تصور می کنه متاسف می شم،به این علته که برای این دختر از زمان کودکی، نازنازی بودن و شکننده بودن و خوشگل کردن و ... به عنوان ارزش تعریف شده و جسور بودن و ویژگی های اسپایدر منی به عنوان ضد ارزش.به طوری که تا آخر عمر فکر می کنه اگه می خواد زن کاملی باشه کافیه عشوه و طنازی خوب بلد باشه و بس .من قبول دارم که زیبایی های جنسی و غیر جنسی یکی از وجوه زن بودنه و ارزشمند هم هست، اما اگر زنی این وجه تمایز خودش با جنس مخالف رو برای خودش اصل قرار بده و بخواد فقط رو این موارد مانور بده اونوقت می شه یه موجود زیبا ولی پوچ.یه باربی که همیشه به اسپایدر منش وابسته س و به حمایتش نیاز داره

پيف پاف

جامعه جالبی هست این جامعه ایرانی. جالب که میگویم شاید کمی خنده دار . تناقضات در سر و رویمان می بارد. گاهی چنان تمایلات مذهبی نشان می دهیم که دنیا می ماند و گاهی رفتارمان کاملا ناسیونالیستی میشود. زنان جامعه نیز مستثنی نیستند. از یک طرف دم از برابری حقوق خود با مردان می زنند (مردانی که خود حق چندانی دراین جامعه حق کش ندارند) و از طرف دیگر حمایت از به وجود آمدن فضاهای کاملا زنانه می کنند: نشریات زنان، برنامه های مخصوص زنان، پارک های بانوان و چه و چه و چه . همین بانوان در تاکسی از این که یک مرد در کنارشان بنشیند در هراسند. حرفی نیست. اما آیا نباید ظرفیت افراد به آن حد برسد که مستحق این مساوات باشند(قصدا توهین نیست اصلا و ابدا که اگر اینگونه برامد بر من ببخشایید) از باربی گفتید و تارزان و اسپایدرمن … از شما می پرسم بهار خانم شیدا خانم و خانم ها ، نمی دانم در چه سنینی هستید اما … چه کسی تضمین می دهد که آن دختر باربی به دست بیشتر از دختران هگل به دست و مارکس در سر و … نمی ارزد ؟؟؟؟

آزاد

جو گرفته تند تند آپ می کنم. يکی در ميون، سینمایی، فلسفی!

اگرم مشکلی پيش بياد ربطی به ابراز علاقه نداره از يه جای ديگه آب می خوره

برنا

درود بر شما با گزارش وضعيت آزادی مذهب بين المللی سال 2007 به روزم. 2 گزارش در مورد ایران را بخوانید و نظر خود را بگوییید . اندیشه تان سبزباد