پی نوشت

جمله ای که تو پست قبلی راجع به وسیله قرار دادن زن نوشتم عکس العمل شدیدی از جانب آزاد در پی داشت که باعث شد یه پست در مورد همین جمله بنویسم. فکر کردم بد نیست اگه منظورم از این جمله رو یه کم بازتر کنم.

استفاده ابزاری و وسیله قرار دادن هر چیز به معنی استفاده از ویژگی های خاص اون نوع به عنوان ابزار در جهت نیل به هدف هست. ولی این استفاده گاهی می تونه به اون نوع ضربه بزنه و به سواستفاده تبدیل بشه. مثل زمانی که شما یه پرنده رو تو قفس زندانی می کنین تا براتون آواز بخونه و شما از صداش لذت ببرین.

استفاده از زیبایی تو تبلیغات مطمئنا در جلب نظر بیننده خیلی تاثیر داره. یکی از جنبه های زیبایی، انسان و به طور خاص تر زن هست. به همین خاطر تو تبلیغات خارجی معمولا رو زیبایی چهره و بدن زن خیلی تکیه می شه(چیزی که تو تبلیغات ما در مورد مردها اجرا می شه! نمونش رو می تونیم تو بیل بوردها یا حتی تبلیغات تلویزیون ببینیم). اما از طرفی زیبایی رو نمی شه با لخت بودن یکی کرد. درسته که بدن انسان(چه مرد و چه زن) زیباست اما نمی شه گفت من بدن زیبایی دارم پس لخت راه می رم چون می خوام زیباتر جلوه کنم. اون چیزی که اسمشو استفاده ابزاری یا وسیله قرار دادن زن می ذارن پایین آوردن زن تا حد بدن صرف هست. من مخالفتی با استفاده از زیبایی زن ندارم اما مخالف لخت کردن انسان ها برای جلب نظر هستم.

هیج کدوم از برنامه های درست و حسابی تلویزیون نیست که از زن چنین تصویری بسازه و چنین استفاده ای بکنه،بلکه این برنامه ها تماشاچی رو با ارائه برنامه های پرمحتوا و با کیفیت جذب می کنن و نتیجه دلخواهشون رو می گیرن. همین جا تاکید می کنم که بحث فیلم و فیلم سازی از این جریان جداست.

/ 0 نظر / 19 بازدید