فرزند صالح

  Click for Full Size View

حتما نباید آدم اسمش مریم باشه تا بتونه یه بچه بی پدر به دنیا بیاره.من شخصا یه بچه زاییدم که بابا نداشت. روزی که فهمیدم حامله م سعی کردم خیلی منطقی با قضیه برخورد کنم. از روز اول به این فکر کردم که کجا باید بچمو به دنیا بیارم و چه جوری باید بزرگش کنم. خلاصه یه جایی پیدا کردم که به نظر مطمئن می یومد(البته بعدا یه جورایی گندش در اومد). تو دوران حاملگی نذاشتم کسی از قضیه بویی ببره. ولی بعد از اینکه بچه م به دنیا اومد خودم به چند نفر از دوستام گفتم.آخه احساس می کردم به کمکشون احتیاج دارم. اونایی که رو کمکشون حساب کرده بودم برام کاری نکردن، ولی بعد از تولد بچه م چند نفر از اونایی که فکرشم نمی کردم حسابی زیر پر و بالمو گرفتن.

با بزرگ شدن بچه م و گذشت زمان، روز به روز تعداد افراد دور و برم بیشتر شد. الان یک سال از اون روز می گذره. یک سال زمان زیادی نیست، ولی تو همین زمان کوتاه بچه م خیلی تغییر کرده. همیشه شنیده بودم بچه تا بزرگ بشه هزار جور چهره عوض می کنه ولی باور نداشتم.

معمولا مامانا دوست دارن جشن تولد یک سالگی بچه شون رو خیلی پر زرق و برق برگزار کنن.ولی من فقط می خوام تشکر کنم از همه اونایی که تو این مدت، دستی به سر و گوش بچه م کشیدن، تشویقش کردن، از روی خیرخواهی تنبیه یا توبیخش کردن و در نهایت اگه نبودن شاید من نمی تونستم تا حالا از پسش بر بیام.

پی نوشت: تولد یک سالگی وبلاگم مبارک :) 

/ 39 نظر / 5 بازدید
نمایش نظرات قبلی

تبريک می گم.تولد ۷۰ سالگی ايشالا

نويد

تبریک . چر گير دادی انقدر به بچه ساختن اونم تکی!

کمیته‌ی پی‌جوی آزادی دانشجویان دربند

فراخوان خانواده‌های دانشجویان دستگیر شده مراسم 16 آذر سال 86 درموج دستگیری های بی‌سابقه‌ی دانشجویی در آستانه‌ی روز 16 آذر(روز دانشجو) بیش از 30 تن از دانشجویان آزادی‌خواه و برابری‌طلب دانشگاه‌های سراسرکشور بازداشت شده‌اند. شگفت این که 16 آذر که نماد مبارزه با رژیم وابسته‌ی شاهنشاهی و سلطه‌ی بیگانه بوده است از سوی جمهوری اسلامی نیز تحمّل نمی‌شود. آن چه امسال در روز دانشجو روی داد، تکرار همان صحنه‌هایی است که رژیم گذشته هر ساله در برخورد با جنبش دانشجویی ایجاد می‌کرد. گرامی‌داشت روز دانشجو سنت پنجاه و چند ساله‌ی جنبش دانشجویی ایران است و دانشجویانی که امسال به اتّهام برگزاری مراسمی ، با محوریت مخالفت با جنگ و تحریم، بازداشت شده‌اند در زمره‌ی شریف‌ترین فرزندان این آب و خاک‌اند. ما خواهان آزادی سریع و بی قید و شرط فرزندان اسیر خود هستیم. کمیته‌ی پی جوی آزادی دانشجویان دربند

امین ف

تولدش مبارک، فقط حواست باشه که بچه تازه از یکی دو سالگی شروع می کنه به شیطونی و تخس بازی و خرابی به بار آوردن

نويد

غلط املايی های من دو تا کار کرد مثبت دارن. که اينجا برای شما باز گو می کنم. ۱- اينکه مخاطب بعد از ديدن اولين غلط املايی هواسش رو بيشتر جمع می کنه تا غلط های بعدی رو شناسايی کنه.بعضا مشاهده شده که مبادرت به خواندن مجدد اثر پرداخته است ۲- اينکه مخاطب از اينکه می بيند که مثلا در نوشتن املای درست کلمه حواس از نويسنده احمق جلو تر است کلی احساس عاقل اندر سفيه می نمايد. ۳- گفتم که ۲ تا مزيت داره. و سوميش رو ميذارم برای شما ...

espakho

سلام شیدا جان تولدش مبارک