خیلی دور خیلی نزدیک

دوربین رو به آسمان است. شب است و آسمان صاف. ستارگان پرنور و چشمک زن مانند مرواریدهای سفید، روی زمینه سیاه آسمان می درخشند. اثری از ماه هم نیست که بخواهد با نورش مزاحم درخشش ستارگان شود. با کمی دقت به راحتی می توان خرس و بادبادک و خوشه و هرآنچه برای چیدن یک آسمان لازم است را یافت.

دوربین می چرخد و کم کم  به سمت زمین برمی گردد.روی زمین چند لاشخور اطراف گوزن پیر و زخمی ای جمع شده اند. گوزن نیمه جان است و منقار بعضی از لاشخورها خونیست.

دوربین کمی به بالا می چرخد و جایی میان زمین و آسمان ثابت می ماند.

پ ن: من تصمیمم را گرفتم. همان نیم ساعت فیلم شک من را به یقین تبدیل کرد. به نظرم هر دقیقه از فیلم کروبی می ارزید به کل فیلم انتخاباتی موسوی. به کروبی رای می دهم.

/ 29 نظر / 20 بازدید
نمایش نظرات قبلی
آزاد

دلیل سوم بهار یکی از مهمترین دلایل من برای انتخاب موسویه. اشکال ما اینه که به خاطر تولد و رشد در فضاهای عموماً سنتی میل به مقابله به مثل در ما طوری شکل گرفته که ناخواسته به سمت مدرنیته کشیده می شیم و کار به اونجایی می رسه که اصلاً وقتی می خوایم از کسی تعریف کنیم میگیم فلانی خیلی مدرن فکر می کنه فلانی خیلی مدرن برخود کرد با فلان قضیه و ... در حالی که غول های تفکر جهان نیچه و داستایفسکی مدت ها قبل پرده از این اشتباه تاریخی بشر برداشته اند و ما که مدرنیته برامون خداست به این توجه نداریم که در ادامه همه عقب ماندگی هامون از تحولات تاریخی جهان در این مسئله مهم هم عقب مونده ایم چون در مدرنتیه متوقف شده ایم. پس اینی که می گن آموزه های مدرن هم عقب موندگیه یه شعار مرتجعانه نیست که بابابزرگ و خان عمو! سر بدن. یه حقیقته. من به شخصه در زندگیم هر سه دوره سنت، مدرنیته و حالا پسامدرن (نه البته به معنای آموزه های دریدا و فوکو و دیگر پست مدرن های جهان بلکه به معنای گذار از مدرنیته) رو تجربه کرده ام. شاید اولی به اجبار شرایط بوده اما دومی و سومی کاملاً مختارانه بوده. تا وقتی که ما به خاطر خوندن چهارتا کتاب و تلنبار کردن یه سری

آزاد

یه سری اطلاعات علمی و رفت و آمد پرمدعا در فضای دانشگاهی خودمون رو برتر از اقشار دیگه جامعه بدونیم و اونا رو احمق فرض کنیم هرگونه آزادی و اختیار فقط شعارهای خوش آب و رنگ خواهد بود. حجاب باید اختیاری باشه مثل خیلی دیگه از انتخاب های انسانی. اما ثمره گفتمان عصبانی و پرخاشگر مدرن اینه که به جای اجبار حجاب اجبار بی حجابی حاکم بشه. چه ما بخوایم چه نخوایم نتیجه ش همینه. همیشه گفتم باز هم می گم شباهت های گروه های تندرو هر دو طرف خیلی بیشتر از تفاوت هاشونه. عدالت یعنی میانه روی. ما به نام عدالت کمر به قتل عدالت بسته ایم. و تا عدالت زنده نشه آزادی فقط یه واژه انتزاعی و بدون مصداقه. خودمون رو گول نزنیم.

سالار

آزاد عزیز با خیلی از مطالبت موافقم اما یه ایراد بهت دارم اونم اینه که تاآزادی محقق نشه عدالت به وجود نمیاد یعنی عدالت به فضای آزاد نیاز داره ,این شبهه پیش نیاد که من طرفدار کروبی هستم من یه لیبرالم که با توجه به نقدهایی که به موسوی دارم اونو اصلح ترین فرد برای ریاست جمهوری ایران میدونم اما کروبی با توجه به نقایص شخصیتی از جمله سخن وری ضغیف و نداشتن مدیریت ودادن شعارهای پوشالی وجبهه گیریهای غیر منطقی ,آرمانهایی رو میخواد تو ذهن ها به وجود بیاره که به وجود اومدنشون با این شرایط غیر ممکنه ویه سری شعار بی خود هستش ,بعد اینکه همین آقای کروبی آقای موسوی رو متهم به جوسازی در جامعه میکنند قدرت طلبی ایشون به این حد هم رسیده.

آزادی

دشمنان مارا از خودمان بهتر می شناسند و می دانند که ايرانيان با آنهمه به اصطلاح زرنگی ولی باز به دام می افتند. آری هنر نزد ايرانيان است و بـس آن زخم چرکین نیشتر خورده است و چرک زیاده خواهی و خدایگانی و تفرعن و رانت خواری و تبعیض به بیرون جهیده است. بوی تعفن این گندابه را در مناظرهء رو در روی به اصطلاح کاندیدا های ریاست جمهوری می توان مشاهده کرد. هر کدام از این کاندیدا ها نمایندهء بخشی از آن قدرت مافیایی و غیر پاسخگو است. به همین دلیل هر کدام فقط بخشی از فساد درون را به بیرون بر می افکند. در این یک ماه، همه چیز برای خودی ها آزاد و حلال است. از کشف حجاب دختران تا رقص و آواز دسته جمعی جوانان در کوچه و خیابان، و تا افشاگری کاندیداها علیه رژیم. این یک ماه روزنامه ها نیز آز این یک ماه روزنامه ها نیز آزادند تا برخی چیز ها را بنویسند. در این یک ماه ولی فقیه همهء خودی ها را آزاد گذاشته تا برای 48 ماه دیگر با خیالی راحت حکومت کند

م.ش

مامانی مواظب باشی امتحاناتو خراب نکنی این وضعیت باید پیش میومد تا چهره کثیف اینها مشخص میشد برای آگاهی مردم

دانیال

پس تو هم جز اون سیصد و پنجاه هزار نفری [نیشخند]

م.ش

در پاسخ به دانیال باید بگم که اتفاقا رای کروبی 8 میلیون نفر بوده رای احمدی 7 میلیون ورای موسوی 21میلیون با تقلب در انتخابات میتوان رییس جمهور شد