روزها

صبح:

                                               Your Image Thumbnail

قاتلین قاضی مقدس در تهران اعدام شدند.

ظهر:

در کنگو

خانم ارتورک تاکید می کند: زنان را به تن دادن به تجاوز دسته جمعی و وحشیانه جنسیمجبورمی کنند و این کار غالبا پیش روی اعضای خانواده شان یا همه جامعه اطرافشانصورت می گیرد. در موارد متعدد، مردان خانواده را با زور سلاح به تجاوز به دختر،مادر یا خواهر خودشان مجبور می کنند. پس از تجاوز، بسیار متداول است که این جانیانبا اسلحه گرم به داخل آلت تناسلی قربانی شلیک کنند.... وی می افزاید: تعدادی از زنانی که پس ازماه ها خشونت زنده مانده اند، برای من تعریف کرده اند که شکنجه گرانشان آنان رامجبور به خوردن گوشت اعضای کشته شده خانواده شان می کرده اند.
دربیمارستان پانزی، در نزدیکی مرز رواندا، جایی که سالانه 3500 زن تحت معالجات مربوطبه جراحات جدی اندام تناسلی قرار می گیرند، یاکین ارتورک با دختر بچه 10 ساله ای کهاز والدینش ربوده شده  صحبت کرده است؛ این دختر پس از آنکه شکنجه گرانش باخشونت یک باتون را داخل اندام تناسلی اش کرده اند، تحت یک عمل جراحی قرار گرفتهاست.

عصر:

                                               Your Image Thumbnail

در میدان هفت تیر ماموران دختر ۱۳ ۱۴ ساله ای رو به جرم مانتوی کوتاه دستگیر کرده بودند و دخترک مثل ابر بهار گریه می کرد.درست در فاصله چند متری از همین ماشین پلیس مرد معتادی از شدت نشئگی یا خماری نمی تونست سر جاش بشینه و در نهایت روی چمن ها دراز کشید.

/ 18 نظر / 6 بازدید
نمایش نظرات قبلی
دانیال

هیچ حیوان درنده خویی نیست که بویی از شفقت نبرده باشد. من بویی از شفقت نبرده ام پس حیوان نیستم

بهار

منم خوشحالم پيدات کردم و مطلب اين پستت اما آزارم داد هر روز هزار مورد از این ها می شنویم و می خوانیم اما چه کنیم که همچنان از هر بار شنیدشان درد می کشیم ... بيشتر خواهمت ديد!

آزاد

سلام به گرمای آفتاب داغ اینجا! شعر نمی گفتيم که گفتيم سياسی نبوديم که شديم ولی خوب برگشتم به سينما دوباره. اميدوارم اين فيلم رو ديده باشی يا اگه نديدی ترغيب شی ببينی. تا آخر تابستون ديگه تهران نيستم اميدوارم کاری نکنی که فيلتر شی دانيال که از اينجا فيلتره بهش خبر بده نمی تونم وبش رو ببينم شاکی نشه.

هامان

بار ها به خونمان کشيدند....... به يار آر.

هامان

زنده باد آزادی زن! يه مقداری زيادی فمينيستی نيست؟ من فکر مي کنم اين جمله يه جورايی خود بخود ناقض معنای انتزاعی آزاديه. ديگه ما ها که درد چشيده ايم نبايد آزادی رو محدود به جنسيت خاصی کنيم يا صرفا برای آزادی قشر خاصی فریاد بزنیم. یادن نره که مسئله به این سادگیام نیس. تو جامعه ای که مرداش دچار عصبیت و یه دندگی احمقانه خودشون هستن اگه زن هاش هم بخوان جواب های رو با هوی بدن دیگه واویلاس. اگه واسه زن آزادی نیست واسه مردش هم هرگز آزادی نخواهد بود (اینو ما مردا یادمون نره). جامعه و بطور عام هنجارهای اجتماعی از تقابل و واکنش بین نسل های مختلف، قشرهای مختلف، دو جنس مختلف و .... شکل می گیرند و تعریف می شوند. پس تو این راه سختی که برای آزادی (نه فقط آزادی زن!) در پیش داریم به خاطر خودمون هم شده، ما دیگه مث در مادرهامون نباشیم و جلوتر از نوک دماغمون رو هم ببینیم و نگذاریم شعر خشت اول چون نهد معمار کج، بشه سرنوشت حرکت قابل احترامی که شما خانوم ها بالاخره تو ایران سردمدارش شدین. (بقیه در پست بعدی!)

در آخر هم بگم کسی منکر این همه بدبختی و سختگیری و خفقان تو جامعه ما که منحصرا برای زن ها ایجاد شده نیست اما باز هم تاکید میکنم باید به دور از تنگ نظری و ديد متعصبانه جنسی واسه نيل به هدف مشترک حرکت کرد. من رو در وايستی ندارم و ميگم که از هر چيزی که بوی تند شوانيزم (مرد سالاری) و فمينيسم بده حالم بهم ميخوره.(البته با بوی ملایمش زیاد مشکل ندارم!!). زنده باد آزادی انسان..... به اميد اون روز.